ÖĞ-DER ÇEVRİM İÇİ TOPLANDI

ÖĞ-DER ÇEVRİM İÇİ TOPLANDI

Şuurlu Öğretmenler Derneği Mayıs ayı olağan şube başkanları toplantısı Zoom üzerinden yapıldı. ÖĞ-DER Genel Merkez yönetimi ve şube başkanları katıldı. Toplantı Bölge Başkanı H.İbrahim Kabak hocanın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Genel Başkan Hamdi Sürücü eğitimcilere hitaben bir konuşma yaptı. Toplantıda ÖĞ-DER Genel Merkez Komisyon Başkanları yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Şube başkanları da illerdeki faaliyetleri hakkında hazirunu bilgilendirdi.

ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü,  dernek yöneticileri olarak gevşeklik göstermeden çalışmalara hız vermelerini istedi. Peygamber efendimizin, “Sizin hayırlınız başkasına faydalı olanınızdır.” hadisini hatırlatan Sürücü, bu anlamda zerre miktarı yapılan iyiliğin de kötülüğünde Allah katında kayda geçtiğini ifade etti. Sürücü tüm şubelerin bulunduğu ilde üye sayısını artırmasını istedi.

Öğretmenlik mesleğinin sadece para için yapılacak bir meslek olmadığını söyleyen Sürücü, “Öğretmenlik mesleği bir gönül işidir. Kutsal bir görevdir. Eğitim, insanın hayatının süreci içinde fıtratını bozmadan gelişimini ve değişimini sağlama işidir. İnsanlara vicdanlarında doğru çözüm aramayı, hakkı ve adaleti öğretmeliyiz. “ şeklinde konuştu.

Google Plus'da Paylaş

Yorumlar