ÖĞRETMENİN İTİBARININ KORUNMASINI İSTİYORUZ

ÖĞRETMENİN İTİBARININ KORUNMASINI İSTİYORUZ

Muhammed SİVRİDAĞ öğretmenimize yönelik olarak Çankırı'da yapılan saldırıyı kınıyoruz. Müsebbiplerin en kısa sürede cezalandırılması için gereğinin yapılmasını Adalet Bakanlığından ve Millî Eğitim Bakanlığımızdan bekliyoruz.

Biz biliyoruz ki öğretmen arkadaşımıza yapılan saldırı ne ilk ne de son olacaktır. Bu yaşananların sebebi toplumda yaşanılan bozukluklar ve bu bozukluklara yol açan yasal düzenlemelerdir.

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum anlayışının bana bir harf öğretenin kırk yıl köteği olurum anlayışına dönüştüğü bugünlerde Milli Eğitim Bakanlığımız pansuman tedbirlerle uğraşmaktadır. Öğretmenin değersizleştirildiği saçma sapan televizyon filmleri ile nesillerimizin ifsat edildiği, internet ve sosyal medya üzerinden yapılan kirli algılar, bugüne kadar ülkemizdeki siyasilerin ötekileştirici ve germe siyasetleri sorunlarımızı çözmek yerine arttırmaktadır.

Ülkemizin yaşamış olduğu veya yaşatılan ekonomik buhran gerçekleri görmemizi perdelemektedir. Gelişmiş ülkeler öğretmenlerine verdikleri değerle gelişmiştir.

Ülkemizde ise yapılan yanlış uygulamalar ve uzun süre kaldırılmayan Alo 147 gibi şikâyet hatları öğretmen camiamızı yıllardır üzmüştür ve buna bağlı olarak toplumda öğretmenin değeri düşürülmüştür.

Bu konuda hazırlamış olduğumuz eğitim raporlarının değerlendirilerek yasal düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Hamdi SÜRÜCÜ

Şuurlu Öğretmenler Derneği

Genel Başkanı

Google Plus'da Paylaş

Haber Görselleri

Yorumlar