ÖĞ-DER’den Müfredat Önerisi

ÖĞ-DER’den Müfredat Önerisi

EVRİM TEORASİ SADECE PANSUMAN

Yeni müfredatta Darwin’in Evrim Teorisi’nin kaldırılmasının önemli bir adım olduğunu belirten Şuurlu Öğretmenler Derneği Antalya Şube Başkanı Ebubekir Özsarı, yaratıcıyı ve yaratılışı doğru bir şekilde anlatma imkanını sağlayacak bir düzenleme yapılmaz ise evrim teorisinin kaldırılmasının sadece bir pansuman etkisi yapacağını söyledi. Özsarı, müfredat çalışmaları yapılırken eğitim sisteminin batıcı bakış açısından kurtarılıp, inanç, ahlak ve kültürün temel alınması gerektiğini savundu.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Eğitim-öğretim alanındaki sorunların çözülebilmesi için önerilerde bulunan Ebubekir Özsarı, “Çocuklarımız her şeyden önce anadilini iyi şekilde öğrenmelidir. Yabancı dil seçmeli ders halinde okutulmalı, dil öğreteyim derken kültür emperyalizminin oyuncağı olunmamalıdır. Yeterli formasyon almış kadrolu öğretmen ataması acil yapılmalı, Mesleki Eğitim Merkezleri daha işlevsel hale getirilmelidir. TV kanallarındaki ahlaksız programlara engel olunmalı, anasınıfından itibaren din dersi olmalı” dedi.

İlk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretim gören 17.5 milyon öğrenci önceki gün karne sevincini yaşadı. 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılının ilk yarısında öğrencilerin sınavdan sınava, etütten etüde bir yarış atı gibi koşturulduğunu belirten Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Antalya Şube Başkanı Ebubekir Özsarı, gerek eğitim camiasının gerekse öğrencilerin aileleriyle birlikte huzurlu bir tatil geçirmesini diledi.

EVRIM TEORİSİ SADECE PANSUMAN

Yeni müfredat taslağında Darwin’in Evrim Teorisi’nin kaldırılmasının önemli bir adım olduğunu belirten Özsarı, eğer yaratıcıyı ve yaratılışı doğru bir şekilde anlatma imkanını sağlayacak bir düzenleme yapılmaz ise evrim teorisinin kaldırılmasının sadece bir pansuman etkisi yapacağını anlattı. Yeni müfredat çalışmaları yapılırken eğitim sisteminin batıcı bakış açısından kurtarılıp, inanç, ahlak ve kültürün temel alınması gerektiğini savunan Ebubekir Özsarı, müfredatı tanzim ederken çocukların kalbine neyin hitap edeceğinin önemli olduğunu söyledi.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

ÖĞ-DER olarak eğitim-öğretim alanındaki sorunların çözülebilmesi için önerilerde bulunan Ebubekir Özsarı şöyle konuştu: “Çocuklarımız her şeyden önce anadilini iyi şekilde öğrenmelidir. Yabancı dil ortaöğretimden itibaren seçmeli ders halinde okutulmalı, istemeyene zorla yabancı dil öğretmeye çalışılmamalıdır. Ayrıca dil öğreteyim derken, kültür emperyalizminin oyuncağı olunmamalıdır. Öğretmen eksikliği ücretli ve sözleşmeli öğretmenle değil, yeterli formasyon almış kadrolu öğretmen ataması için acil çalışma yapılmalıdır. Merkezi yerlerdeki okullarda kalabalık sınıflardan ve ikili öğretimden kurtulabilmek için Mesleki Eğitim Merkezleri daha işlevsel hale getirilip okumak istemeyen öğrencilerin mesleğe yönlendirilmeleri kolaylaştırılmalıdır. Karma eğitimden vazgeçilmeli ve konu ile ilgili mevzuat düzenlemesi acilen yapılmalıdır. TV kanallarındaki ahlaksız sahneleri ilkokul çağındaki çocuklarla ailecek izletmekten çekinmeyen programlara mutlaka engel olunmalıdır.”

DİN DERSİ VERİLMELİ

Din dersinin anasınıfından itibaren verilmesinin faydalı olabileceğine değinen Özsarı, “Besmelesiz eğitimden hayır gelmez. Gençlerimize İslam doğru öğretilmediğinden ülkemizde terör, ayrımcılık ve kutuplaşmanın önü açılmıştır. İslam, bin yıllık tarihimizde birliğin, dirliğin ve huzurun teminatıydı. Bugün bu birliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Bu yüzden anasınıfından itibaren din dersi olmalı. Yetişen nesil İslam’ı doğru bir şekilde öğrenmeli” diye konuştu.
ülkemizde artan terör olaylarına da değinen ÖĞ-DER Antalya Şube Başkanı Ebubekir Özsarı, “Bu milletin canına kasteden, huzurunu bozan, askerimizi, polisimizi insafsızca şehit eden FETÖ, PKK ve DAEŞ gibi tüm bütün terör örgütlerini şiddetle kınıyorum” dedi.

Google Plus'da Paylaş

Haber Görselleri

Yorumlar