Erzurum Eğitim Şurası Öğretmenevinde Yapıldı

Erzurum Eğitim Şurası Öğretmenevinde Yapıldı

Erzurum ÖĞ-DER tarafından bu sene 3.sü organize edilen Eğitim Şurası Erzurum Öğretmenevi salonunda yapıldı.

Program İstiklal Marşı ve açılış Kuran Tilavetiyle başladı. Erzurum İmam Hatip Lisesi Müzik Öğretmeni Fatih İnce'nin Kuran tilaveti ile başlayan şuraya protokolden ve eğitim camiasından katılım yüksek oldu. Programın sunuculuğunu ve yöneticiliğini Öğder Yakutiye başkanı Nuri Albayrak yaptı.,

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu'da şuraya katılarak bir konuşma yaptı. Eğitimin önemi ve niteliğinden bahsetti.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mevlüt Coşkun, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr Nihat Yatkın, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Bayram Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, İl Müdür Yardımcısı İsmail Bağrıyanık, Aile ve Soysal Politikalar Müdürü Cemil İlbaş ve Müdür Yardımcısı Harun Akpınar, Aziziye ilçe Mem Şube Müdürü Fahrettin İlter, Büyükşehir Sanat Merkezi Müdürü Ergün Engin, Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz, ETÜ Tarih Bölüm Başkanı Prof Dr Murat Küçükuğurlu, ilahiyat Fakültesinden Yrd Doç Dr Murat Kumbasar, Yrd Doç Dr Yakup Kızılkaya ve Eğitim bir Sen Başkanı Mustafa Karataş, Ehad Başkanı Abdurrahman ikinci, Vuslat Vakfı, İgeder, Hayrat vakfı, Yazarlar Birliği, Talebe Yurtları Erzurum temsilcisi ve diğer Stk temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğretmen ve Öğder üyeleri katıldı. 

Program Şube Başkanı Abdullah İkinci'nin açılış konuşmasıyla başladı. Erzurum Valisi, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili rektör yardımcıları protokol konuşmaları bölümünde eğitim hakkında ve şuranın önemi hakkında konuştular.

Protokol konuşmaları yapıldı. Ardından Öğder yönetim kurulu üyeleri Sabır Baskın Öğretmen yetiştirme, Selami Demirtaş Aile sorunları ve çözümleri, Abdulbaki Güzeltepe Mesleki Eğitim sorun ve çözüm önerileri raporunu okuyup açıkladılar.

Katılımcılara Öğder yönetim Kurulu üyesi Taner Bağrıyanık tarafından Peygamberimizin (sas) Eğitim Metodu kitabı, 2017 Ajandası ve ÖĞ-DER Eğitim Raporu dağıtıldı.

Programın Dilek ve görüşler bölümünde Şuraya katılan sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden Eğitim Birsen Başkanı Mustafa Karataş, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Cemil İlbaş, İlahiyatçı İhsan Tetikçi, Vakıf Okulları Genel Müdürü Mehmet Katmer konuştular.

Program ÖĞ-DER Şube Başkanını İkinci'nin Şura değerlendirilmesiyle son buldu.

Google Plus'da Paylaş

Haber Görselleri

Yorumlar