ÖĞ-DER Malatya Şubesi “Eğitim Yönetimi ve Tecrübe Paylaşımı” Konulu Panel Düzenledi

ÖĞ-DER Malatya Şubesi “Eğitim Yönetimi ve Tecrübe Paylaşımı” Konulu Panel Düzenledi

Şuurlu Öğretmenler Derneğinin dün bir otelde tertiplediği “Eğitim Yönetimi ve Tecrübe Paylaşımı” Paneline, Başbakanlık Müşaviri Muammer Yaşar Özgül, MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İnönü Üniversitesinden Prof. Dr. Burhanettin Dönmez, Şuurlu Öğretmenler Derneği Başkanı Ramazan Güllüoğlu, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı. Panele Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı konuşmacı olarak katıldı. Panelin Moderatörlüğünü de İnönü Üniversitesinden Prof. Dr. Burhanettin Dönmez yaptı. Prof. Dr. Dönmez, “bir söz vardır, akıllı adam başkasının başına gelenlerden ders alır diye. Eğitim konusunda beni ilgilendirmez diyen hiç kimse yok. Yani toplumda herkes eğitim ile ilgili olmak mecburiyetinde. Çünkü 20 milyona aşkın öğrencimiz var, 80 milyon nüfusumuz var ve her 4 insanımızdan biri öğrencileri, diğer iki anne ve babası, belki de bir diğeri de Öğretmeni, kardeşidir” dedi.

“67 ŞEHİRDE FAALİYETLERİMİZİ YÜRÜTÜYORUZ”

Panelde konuşan Şuurlu Öğretmenler Derneği Başkanı Ramazan Güllüoğlu, “biz ÖĞ-DER Malatya Şubesi olarak iki yıl önce kurulduk ve Türkiye’de ise 67 şehirde faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Bu anlamda yaptığımız çalışmalar, paneller, Sempozyumlar, konferanslar yapıyoruz. Tabi biz Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversiteler ile ortak akademik çalışmalar yürütmek istiyoruz. Bununla ilgili olarak uluslararası alanda yabancı dil çalıştayımızı yaptık ve bunu 67 dil de rapor haline getirdik. Bundan yaklaşık bir yıl önce de okul müdürleri ile ilgili sorunlarının anketini yaptık, bunları da raporlaştırarak, gerek Valiliklere gerek Kaymakamlıklara ve gerekse Milletvekillerimize gönderdik. Bugün ise “Eğitim Yönetimi ve Tecrübe Paylaşımı” Paneli adı altında eğitim ile alakalı bir program düzenledik. Programımızın hayırlara vesile olmasını dilerken, programımızda bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize saygılarımı sunarım.

“HER 4 İNSANIMIZDAN 1’İ ÖĞRENCİ”

“Eğitim Yönetimi ve Tecrübe Paylaşımı” Panelinin Moderatörü İnönü Üniversitesinden Prof. Dr. Burhanettin Dönmez konuşmalarında “bir söz vardır, akıllı adam başkasının başına gelenlerden ders alır diye. Biz bu tecrübeleri değerli hocalarımızdan dileyeceğiz. Ve kendi payımıza düşenleri anlamaya, öğrenmeye çalışacağız. Tabi Eğitim konusunda beni ilgilendirmez diyen hiç kimse yok. Yani bir toplumda herkes eğitim ile ilgili olmak mecburiyetinde. Çünkü 20 milyona aşkın öğrencimiz var, 80 milyon nüfusumuz var ve her 4 insanımızdan 1’i öğrencileri, diğer iki anne ve babası, belki de bir diğeri de Öğretmeni, kardeşidir. Herkes eğitimle ilgili üzerine düşeni yapmaya çalışacak. Yani hepimiz birey olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Bu açıdan da birbirimizden yararlanıyoruz, bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz.

Google Plus'da Paylaş

Haber Görselleri

Eğitim Yönetimi ve Tecrübe Paylaşımı Paneli Eğitim Yönetimi ve Tecrübe Paylaşımı Paneli Eğitim Yönetimi ve Tecrübe Paylaşımı Paneli Eğitim Yönetimi ve Tecrübe Paylaşımı Paneli

Yorumlar