‘Gençlik ve Sorumluluk Bilinci’ anlatıldı

‘Gençlik ve Sorumluluk Bilinci’ anlatıldı

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) olarak ZOOM programın üzerinden Gümüşhane Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık ile gençlik üzerine bir konferans düzenlendi.  

“Gençlik ve Sorumluluk Bilinci” temasının üzerinde durulduğu konferansta müftü Dr. Mehmet Sırrı Şık, gençlik yıllarının en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiği üzerinde durdu. 

Bir insanın çocukluk ve gençlik yıllarında öğrendiklerini ömrü boyunca kullandığı bir sermayeye benzeten Dr. Şık, bu yılların verimsiz bir şekilde geçirilmesi halinde bunun telafisinin son derece zor olduğunu söyledi. 

Bir soru üzerine günümüz gençliğinin en büyük sorunlarından birinin önceliklerini tespit edememek olduğunun altını çizen Mehmet Sırrı Şık, gençlerin göz nuru olduğunu ve gençlerle ilgili yapılabilecek bütün projelerde en samimi bir şekilde yardımcı ve destek olmaya hazır olduklarını belirtti.  

Programda ÖĞDER Gümüşhane Şubesi Eğitim Komisyonu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yakup Topal da gençlere faydalı olabilecek programlar yapmaya devam edeceklerini, eğitimin ve gençliğin en büyük dertleri olduğunu vurguladı.

Google Plus'da Paylaş

Haber Görselleri

Yorumlar