Şuurlu Öğretmenler Derneği Bölge Toplantısı Elazığ’da Yapıldı

Şuurlu Öğretmenler Derneği Bölge Toplantısı Elazığ’da Yapıldı

Şuurlu Öğretmenler Derneği tarafından her yıl yılda iki kere Ekim ve Mart aylarında düzenlenen bölge toplantılarının ev sahipliğini Elazığ yaptı. Toplantıya Malatya Diyarbakır Şanlıurfa ve Mardin şubelerinden katılım sağlandı. Toplantıda eğitim camiasında yaşanan sorunlar masaya yatırılarak istişarelerde bulunuldu.

KARAÇORLU: YAPTIĞIMIZ FAALİYETLERLE İLGİLİ ÇEŞİTLİ ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK

ÖĞ-DER Elazığ Şube başkanı Habib Karaçorlu, toplantıda derneğin yaptığı çalışmaların da konuşulacağını söyleyerek, “Bugün burada inşallah şube başkanlarımız ve genel merkez başkan yardımcımızla eğitimin sorunlarıyla ilgili istişarelerde bulunacağız, görüş alışverişinde bulunacağız. Yaptığımız faaliyetlerle ilgili çeşitli çalışmalarımız olacak” dedi.

BÖLÜKBAŞ: YETİŞECEK NESİLLERİMİZİ KENDİ DEĞERLERİMİZE, İNANCIMIZA VE TARİHİMİZE GÖRE YETİŞTİREBİLMEKTİR

ÖĞ-DER Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bölükbaş eğitimin istenilen düzeyde olmadığını dile getirerek, “Eğitimimiz istenilen düzeyde değil. Yetişen nesillerimiz istediğimiz inanç ve tarihi değerlerimize uygun olarak yetişmiyorlar. Dolayısıyla bizim amacımız yetişecek nesillerimizi kendi değerlerimize, inancımıza ve tarihimize göre yetiştirebilmektir. Fakat bizim eğitimimizin yönü yaklaşık 100 yıldır Batıya dönüktür ve batıcı bir eğitim anlayışıyla eğitim yapılmaktadır. Bu anlayışla bugüne kadar kimseye hayır gelmemiştir bundan sonrada gelmeyecektir. Bu eğitim anlayışı bizim kültürümüze, tarihimize ve inancımıza uymamaktadır” dedi. Bölükbaş, uzun yıllardır Türkiye’nin batıcı bir eğitim anlayışına sahip olduğunu bunun bir fayda sağlamayacağını söyledi.
 

Google Plus'da Paylaş

Haber Görselleri

Yorumlar