ÖĞ-DER SALGINDA UZAKTAN ÇALIŞIYOR “VAR GÜCÜMÜZLE KOŞMALIYIZ”

ÖĞ-DER SALGINDA UZAKTAN ÇALIŞIYOR “VAR GÜCÜMÜZLE KOŞMALIYIZ”

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) salgının yaşandığı şu günlerde eğitim öğretim alanında çalışmalarını uzaktan toplantılar, uzaktan eğitimler şeklinde sürdürüyor. ÖĞ-DER, Aralık ayı Şube Başkanları toplantısı genel merkez ve şubelerin katılımıyla uzaktan internet üzerinden yapıldı. Toplantıda genel merkezden birim başkanları çalışmalarını anlattı. Akabinde şube başkanları da Kasım ayı çalışmalarının raporlarını sundular. Toplantıya Covit-19 nedeniyle ailecek karantinada olan birçok eğitimcinin de iştirak ettiği görüldü. ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü şube başkanlarının teşkilat çalışmalarına daha sıkı çalışmalarını, üşenmeden, gevşemeden hayırlı çalışmalara imza atmalarını istedi. Sürücü, şube başkanlarının yaptığı çalışmaları kayda almalarını istedi.

Toplantının açış konuşmasını yapan ÖĞ-DER Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitim Başkanı Mustafa Aydın salgın dönemi de olsa dernek olarak çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak şu günlerde uzaktan yaptıkları teşkilat toplantılarının yanı sıra, uzaktan “Öğretmen Yetiştirme Seminerleri”, “Bir Eğitimci Olarak Hz. Muhammed” konulu konferanslar ve “İl Eğitim Şuraları” yaptıklarını anlattı. Aydın imkanlar dahilinde maske, mesafe ve temizlik dikkate alınarak yüz yüze ziyaretlerde gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Mustafa Aydın daha sonra konuşmalarını şöyle sürdürdü: “Genel Merkez olarak ne deniyorsa denileni yapacağız. Yapacağımız işler hayra motor şerre fren olmalıdır. Ahir zamanda yaşıyoruz. Gözle görülmeyen musibetlere maruz kaldık. Gerek ülkemiz gerekse Dünya gözle görülmeyen küçücük bir virüsle savaşıyor. Ama bu gibi durumlarda Cenabı Allah’a sığınacağız. Şeytanın vesvesesinden etkilenmeden, bahanelere takılmadan hedefimize odaklanacağız, eğitim öğretim alanında gönüllü çalışmalarımızı bir sorumluluk bilinciyle sürdüreceğiz.

Bu dönem level atlama dönemi. Kim sabır gösterir, kim Allah rızası için çalışmalara odaklanırsa o kimse kazanır. Bu dönemde yapılacak en küçük çalışmanın mükafaatı büyüktür. Var gücümüzle koşmalıyız, gayret etmeliyiz. Bahanelere takılmamalıyız. Cenab-ı Allah kimseye taşıyamayacağı yükü yüklemez. Cenab-ı Allah evimizde oturarak hedeflerimize yönelik çalışma fırsatı vermiş. Teknoloji imkanını kullanarak evimizde eğitim öğretim alanında hayırlı çalışmalar yapmanın gayreti içinde olmalıyız. Birbirimize azami destek ve gayretlerimizi sürdürelim. Yaptığımız bu güzel çalışmaları duymayan eğitimci kardeşimiz kalmamalı. Bu yüzden yaptığımız çalışmaları sosyal medyada ve çevremizle paylaşacağız.

Bir eğitimci olarak Hz. Muhammed konulu uzaktan eğitim çalışmalarını en güzel şekilde yapalım. Bu programı bütün şubelerimiz yapmaya çalışmalıdır. Uzaktan eğitim imkanını değerlendirmeliyiz.

Bizim insan seçme gibi bir lüksümüz yok. İnsanlığın tamamı yani, bütün eğitimci kardeşlerimiz bu güzel çalışmaların muhatabıdır. Yelpazenizi bu yüzden geniş tutmalısınız. Programlara katılımları en üst düzeyde tutalım. Yaptığımız hayırlı çalışmalar Habil’in kurbanı gibi olsun, Kabil’in ki gibi değil…diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantıya katılan Mali İşler Başkanı Mustafa Demir’in sunumu ile toplantı akabinde şubelerin Aralık ayında yapacağı çalışmalar hatırlatıldı. Toplantı Bölge Başkanı Ahmet Al Hoca’nın okuduğu Kur’an tilavetiyle sona erdi.

 

Google Plus'da Paylaş

Yorumlar