ÖĞDER 9. KISA FİLM SENARYO YARIŞMASINDA ÖDÜL ALANLAR BELLİ OLDU

ÖĞDER 9. KISA FİLM SENARYO YARIŞMASINDA ÖDÜL ALANLAR BELLİ OLDU
ÖĞ-DER’in düzenlediği  Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün de desteklediği  9.Kısa Film senaryo yarışmasında ödül alan isimler belli oldu.
 
Bu sene ‘Irkçılık, Ötekileştirme, Ayrımcılık’ konularında düzenlenen yarışmaya gelen senaryoları değerlendiren jüri başkanı İbrahim Demirkan ‘Birbirinden değerli eserler yarıştı. Jürilerin yaptığı oylamalar tek bir yerde toplandı ve sonuç ortaya çıktı. Herkesin birincisi farklı olabiliyor ama sonuçta tüm jürinin puanlarının toplamında en fazla puanı alan senaryo ipi göğüslüyor. Yıllarca bende yarışmalara katıldım kaybettiğimde oldu kazandığım da. Bu yüzden kazananlar kendilerini daha çok geliştirmeye kaybedenler ise bunun bir son olmadığını bilerek sinema alanında yürümeye devam etsinler. Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.’ dedi.  
 
Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda birinciliği İstanbul’dan Zeynep Hilal DEMİRCİ ‘Ben Yusuf’ adlı senaryosuyla kazandı. İkinciliği İzmir’den Ali UFUK ‘Üç Hafta, Üç Gün, Üç Saat Sonra’ adlı senaryosunu kazanırken 3.lüğü ise Ankara’dan Zeynep Azranur YÜKSEL ‘Renk’ adlı eseriyle  aldı.
 
Ayşe Şasa Özel ödülünü ise ‘İnsan Olmak’ adlı senaryosuyla Ankara’dan Cafer Taner GÜNAY alırken  Ahmet ULUÇAY özel ödülünü ise İzmir’den yarışmaya katılan Barış TUTUNAN, ‘Vefa Borcu’  adlı senaryosuyla kazandı.
 
Yarışmanın ödül töreni 5 Eylül 2020 Cumartesi günü Başkent Öğretmenevinde yapılacaktır.
Google Plus'da Paylaş

Yorumlar

 
 

Barış Tutunan
Şuurlu Öğretmenler Derneğinin düzenlemiş olduğu 9.Kısa film senaryo yarışmasının temasını ilk gördüğümde tereddüt etmeden katılma isteğim oluştu çünkü teması bakımından tüm Dünya'nın en büyük sorunlarından biri olan "Irkçılık,Ötekileştirme ve Ayrımcılık üzerinde düşünülmesi ve bu sorunun üstesinden gelinmesi gereken en büyük sorunlardan birisi olarak görüyorum.Tüm katılımcılara ve organizasyona ve jüri üyelerine teşekkürlerimi sunarım.Ülkemizin yetiştirdiği en büyük yönetmenlerden biri olan Ahmet Uluçay özel ödülünü almak beni ayrıca mutlu etti.

22.8.2020 15:51:00

Tüm Yorumlar (1)