TERÖRÜN DESTEKÇİSİ İNCİRLİK ÜSSÜ KAPATILSIN

TERÖRÜN DESTEKÇİSİ İNCİRLİK ÜSSÜ KAPATILSIN

İncirlik'te bulunan ABD Üssü, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde darbecilerin planlarının yapıldığı ve darbecileri desteklediği iddialarıyla gündeme gelmişti. Türkiye kamuoyu dünyanın başına bela olan ABD'nin kontrolünde olan İncirlik Üssü'nün kapatılmasını istiyor.

Ahlâk ve maneviyatı esas alan bir eğitim sisteminin gerçekleşmesi için çalışan Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Ankara’da Şube Başkanları Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıda ülke ve eğitim sisteminin konuları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

İNCİRLİK ÜSSÜ, TERÖRÜN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ

Son dönemlerde yaşanan terör saldırılarında şehit olanlara Allah’tan rahmet, ailelerine sabır dileyerek konuşmasına başlayan ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, “1960’lı yıllarda ABD’den gelen gönüllülerle başlayan toplumu ayrıştırma ve bölme çalışmaları son yıllarda hızlandırılmış, milletimiz üzerinde çeşitli oyunlar oynanmaktadır. Yetmişli yıllarda sağ sol ayrıştırmasıyla oyun oynandı. 1983’ten beridir bölücü terör ile ırki ayrıştırma ve bölme çalışmaları yürütülmektedir. Yaşadığımız coğrafyada büyük İsrail’in kurulmasına değil, yeniden büyük Türkiye’nin kurulmasına hizmet edilmelidir. Bölgemizde terörün en büyük destekçisi olan İncirlik Üssü en kısa zamanda kapatılmalıdır.

EĞİTİM, MİLLETİN DEĞERLERİNDEN KOPUK OLMAMALIDIR

Eğitim sistemi ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Sürücü, eğitimin, müfredatın milletin geleceğini inşa ettiğini belirterek şunları kaydetti: “Eğitim bir milletin tarihinden, kültüründen ve inançlarından kopuk olmamalıdır. Türkiye’de 150 yıldır Batı’yı yücelten ve örnek gösteren eğitim sistemleri ve müfredatları uygulanmaktadır. Bu Batıcı uygulamalar rengi Anadolu fakat zihniyeti Batıcı insanlar yetiştirmektedir. MEB’in yaptığı müfredat çalışmaları Batıcı bakış açısından kurtulmuş, kendi inanç ve ahlak değerlerimizi temel alan çalışmalar olmalıdır.

 LİDER TÜRKİYE’Yİ KURACAK GENÇLER YETİŞTİRMELİYİZ

Yakın zamanda 2016-2017 yılı öğretim yılının birinci döneminin sona ereceğini, ancak hâlâ bazı ders kitaplarının öğrencilere ulaşmamış olduğunu ve halen öğretmen eksikliğinin giderilmemiş olduğunu kaydeden Sürücü, bu sorunların acilen çözülmesi çağrısında bulundu. Sürücü, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Ahlaksızlığın teşvikçisi durumundaki, ahlaksızlığı, cinsel sömürüyü ve şiddeti özendiren TV dizi ve programlarına engel olunmalıdır. Öğretmenin eğitimin temeli olduğu unutulmamalı, öğretmenliği insan yetiştirme sanatı olarak gören, merhamet sahibi rehber eğitimciler yetiştirilmelidir. Okullarımız ve eğitim-öğretimimiz geleceğin lider Türkiye’sini kuracak gençleri yetiştirecek şekilde düzenlenmelidir.

Google Plus'da Paylaş

Yorumlar