ÖĞ-DER’DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

ÖĞ-DER’DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Şuurlu Öğretmenler Derneği ülke genelinde Kızılay’a kan bağışı kampanyası başlatıyor. “Eğitimciler Haydi Kan Bağışına!” sloganıyla eğitimciler başta olmak üzere tüm halkımız kan bağışına davet edildi.

ÖĞ-DER’in kan bağışı kampanyasına iştirak etmek isteyen herkes 21 Kasım-4 Aralık günleri arasında bulunduğu ilde en yakın Kızılay Kan Bağış Merkezi’ne gelerek kan bağışında bulunabilir. ÖĞ-DER, Genel Merkezi dâhil olmak üzere 60 şubesini kan bağışı kampanyasında aktif görev almaya davet etti.

ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır.” hadisi gereği bir damla kana ihtiyaç duyan insanımızın hayat bulmasına vesile olmak istedik. Bu konuda toplumda bir farkındalık oluşturmak için bu çalışmayı başlattık. Başta eğitim camiamız olmak üzere tüm halkımızı belirlenen günlerde en yakın Kızılay Kan Bağış Merkezi’ne gelerek kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Unutmayalım ki,  ‘Bağışlan her kan 3 canın kurtuluşuna vesiledir.’ Kampanyamızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Google Plus'da Paylaş

Yorumlar