‘ENGELLİ OLMAK’ KONULU KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI BAŞLADI

‘ENGELLİ OLMAK’ KONULU KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI BAŞLADI

Her yıl farklı konularda kısa film senaryo yarışmaları düzenleyen ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) Genel Merkezi Tanıtma Komisyonu Başkanlığı bu sene yarışma teması olarak ‘Engelli Olmak’ı seçtiklerini duyurdu.

Dernek Genel başkanı Hamdi SÜRÜCÜ 11. ÖĞDER Kısa Film Senaryo Yarışmasıyla sinema dünyasına ‘Engelli Olmak’ temalı senaryolar kazandırmayı ve senaryo yazarlarını desteklemeyi hedeflediklerini belirtti.  SÜRÜCÜ ‘Herkes aynı zamanda engelli adayıdır bu yüzden toplum olarak bu konuda engellilerin dertleriyle hemhal olmak onlara destek vermek için empati sağlayacağımız en güçlü yol sinemadır. Bağımlılıktan aileye, göç ve hicretten eğitim’e kadar farklı alanlarda yaptıkları yarışmalarda ödül alan kısa film senaryolarını hem kitaplaştırdıklarını hem de filme çektiklerini belirten SÜRÜCÜ bu yarışmada da ödül alacak senaryoların kitaplaştırılıp filme çekileceğini de belirtti.

Kültür bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen yarışmada engelli olmak temasına değinen ya da işleyen kısa film senaryoları drama tarzında yazılabilecek.  Engelli olan ve olmayan bireylerin arkadaşlığı, engellilerin eğitimden günlük hayatın işleyişine kadar karşılaştıkları problemleri, engellilerin topluma toplumun engellilere bakışı gibi içinde engelli bireylerin olduğu her türlü konunun işlenebileceği senaryoların son gönderilme tarihi 22 Ekim 2022 olarak belirtildi. Yarışmayla ilgili geniş bilgiye ÖĞDER web sitesi  http://www.ogder.org/kisafilm.aspx ‘den ulaşılabilir.

Google Plus'da Paylaş

Yorumlar