ÖĞDER 10. KISA FİLM SENARYO YARIŞMASINDA ÖDÜL ALANLAR BELLİ OLDU

ÖĞDER 10. KISA FİLM SENARYO YARIŞMASINDA ÖDÜL ALANLAR BELLİ OLDU

Geleneksel 10. ÖĞ-DER Kısa Film Senaryo yarışmasında bu sene birinciliği Sinan AŞIK’ın ‘Miras’ adlı eseri aldı.

Her sene farklı konularda kısa film senaryosu yarışması düzenleyen ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği)’nin bu sene düzenlediği eğitim temalı 10. Kısa Film Senaryo Yarışmasında ödül alan isimler belli oldu.  Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün de desteklediği yarışmaya gelen eserleri değerlendiren jüri şu isimlerden oluştu;  Cafer ÖZGÜL (Senarist-Yönetmen), Gülçin İÇÖZ (Senarist), Gürsel ATEŞ ( Yönetmen), Ümit ALTUN ( Radyo TV öğretmeni), İdris ŞAHİN (Yapımcı Yönetmen) ve İbrahim DEMİRKAN (Öğretmen-Senarist).

Tanıtma Komisyonu Başkanı Abdurrahman ERBAŞ ‘Bu sene de birbirinden değerli eserler yarıştı. Yarışmaya katılan herkese teşekkür ediyoruz. Jüriler verdikleri puanları genel merkeze yolladı biz de bu oylamaları topladığımızda sonuç ortaya çıktı. Herkesin birincisi farklı olabiliyor ama sonuçta tüm jürinin puanlarının toplamında en fazla puanı alan senaryo ipi göğüslüyor.’ dedi.   Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda birinciliği Eskişehir’den katılan Sinan AŞIK  ‘Miras’ adlı senaryosuyla aldı.  Ankara’dan katılan Mustafa YILMAZ ise ‘Öğretmenim’ adlı senaryosuyla ikinci oldu.  Bursa’dan Aykut TOPÇU ise ‘Çok Uzaktan’  adlı senaryosuyla üçüncü oldu. Ayşe ŞASA Özel ödülünü ise ‘Acele’ adlı senaryosuyla İstanbul’dan Hacer Esra DURSUN alırken Ahmet ULUÇAY özel ödülünü ise Zonguldak’tan yarışmaya katılan Selim AKDEMİR  ‘Teneffüs’  adlı senaryosuyla kazandı.

Dernek genel başkanı Hamdi Sürücü yarışmada ödül alanların yanında ilk 15’e giren senaryoların da önceki yarışmalarda olduğu gibi kitaplaştırdıktan sonra filme çektireceklerini belirtti.  Sürücü bu seneki ödül töreninde 7. Kısa film senaryosunda ödül alan bağımlılık konulu kısa film senaryolarını filme çektirdiklerini, sinemaseverleri ödül töreninde galasını yapacakları bu filmleri izlemeye davet etti. Sürücü ‘Uyuşturucu, kumar, alkol, sanal dünyaya ve dijital oyunlara bağımlılık hastalığının yayıldığını görünce bu alandaki ödüllü kısa film senaryolarımızı Gençlik Spor Bakanlığı’na gençlik projeleri kapsamında ‘Bağımsız Ruhlar’ adıyla sunduk. Bakanlıkta kabul ederek onların da desteğiyle çektik’

Yarışmanın ödül töreninin 11 Aralık 2021 Cumartesi günü Ankara’da Başkent Öğretmenevinde yapılacağı belirtildi.

Google Plus'da Paylaş

Yorumlar