ÖĞ-DER GENEL KURULU YAPILDI SÜRÜCÜ: GENÇLER EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞMELİDİR

ÖĞ-DER GENEL KURULU YAPILDI SÜRÜCÜ: GENÇLER EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞMELİDİR

Şuurlu Öğretmenler Derneği 5. Olağan Genel Kurulu Ankara'da Başkent Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi. ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, insan yetiştirmenin ülkeler fethetmekten daha büyük zafer olduğuna inanarak çalıştıklarını ifade etti.

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı Hamdi Sürücü, "Bin yıllık tarih boyunca dünyanın önde gelen devletlerinden olan ülkemizin yeniden ihtişamlı günlerine dönmesi için çalışmak zorunda olduğumuzun farkındayız ve bu şuurla çalışıyoruz." dedi.

ÖĞ-DER 5. Olağan Genel Kurulu, Başkent Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi. Düzenlenen kurula Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Hak-İş Konfederasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti, İSOMDER Genel Başkanı İlhami Uçan, AGD Genel Başkan Yardımcısı Abdulvahap Mete, Cansuyu Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Polat ile çok sayıda delege ve davetli katıldı. Genel kurulda yapılan seçim sonucunda Hamdi Sürücü yeniden genel başkan oldu.

Sürücü, burada yaptığı konuşmada, geleceğin emanet edileceği gençleri en iyi şekilde yetiştirmenin gayretinde olduklarını söyledi.

İNSAN YETİŞTİRMEK FETİHTEN ZORDUR

İnsan yetiştirmenin ülkeler fethetmekten daha büyük zafer olduğuna inanarak çalıştıklarını belirten Sürücü, öğrencilere iyiyi, doğruyu, faydalıyı, güzel olanı ve adaleti öğretmek, zararlıyı tanıtmak, dünya ve ahiret saadetini kazandıracak yolu göstermek için çaba sarf ettiklerini ifade etti.

Hak ile hakikatin savunucusu ve öğreticisi olma prensibiyle hareket ettiklerini dile getiren Sürücü, sevgi ve kardeşlikten yola çıkmış öğretmen ve eğitimcileri bir araya getirmeye çalıştıklarını kaydetti.

PERFORMANS SİSTEMİNE HAYIR

ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü ise yaptığı konuşmada eğitim camiası tarafından büyük tepki gören performans sistemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sürücü, “Öğretmenin ne bakanlık nezdinde ne veli ve öğrenci karşısında değeri yoktur. Hafta geçmiyor ki haberlerde saldırıya uğrayan öğretmen haberi duyulmasın. Üstüne bir de öğrenci karşısında öğretmeni daha da değersizleştiren performans uygulamasından bahsedilmektedir ki bu öğretmenin tamamen değersizleştirilmesidir. Bu kabul edilebilecek bir durum değildir.” dedi.

ÖĞ-DER’in yanlışlara engel olmayı görev olarak gördüğünü belirten Sürücü, “Tüm olumsuzluklara dur demek için çalışmak, eğitimde, ekonomide, toplumsal düzende adil olanı, adil düzeni hakim kılacak gençleri yetiştirmek için çalışmak mecburiyetindeyiz. Tüm çaba ve çalışmalarımız bu yönde olmak mecburiyetindedir.” ifadelerini kullandı.

İHTİŞAMLI GÜNLERİMİZE DÖNMELİYİZ

Derneğin nefis terbiyesini esas alan, maneviyatçılığı benimseyen bir davet ve ıslah kuruluşu olduğunu anlatan Sürücü, şunları belirtti: "Yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye, yeni bir dünya kuracak nesilleri yetiştirmek için, eğitimin gücünü kullanma çabasında olan bir güç birliğiyiz. Dünya ve ahiret saadeti için İslam'dan başka yol olmadığının şuurunda olan eğitimciler birliğiyiz. Bizler, adil ve aydınlık bir geçmişin temsilcileriyiz. Bin yıllık tarih boyunca dünyanın önde gelen devletlerinden olan ülkemizin yeniden ihtişamlı günlerine dönmesi için çalışmak zorunda olduğumuzun farkındayız ve bu şuurla çalışıyoruz."

Hz. Muhammed'in ahlakı ile ahlaklanmış gençler yetiştirilmesi, Batıcı eğitim sisteminden vazgeçilmesi gerektiğini savunan Sürücü, "Sistem millileştirilmeli, insanımızın zihniyle kalbini aynı doğrultuda kullanmasını öğretecek ahlak ve maneviyatı temel alan eğitim sistemi kurulmalıdır. Din eğitimi İmam Hatiplere hapsedilmek yerine tüm eğitim kurumlarında yaygın ve etkili uygulanmalıdır. Eğitimi okullara hapsetmek yerine hayatın her kademesine yaymalıyız." ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENLER ÖNEMLİ BİR MESLEK YAPIYOR

Genel Kurul’da bir konuşma gerçekleştiren Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, öğretmenlik mesleğinin üstün bir meslek olduğunu vurgulayarak, “Öğretmenler, insanlara iyiyi, doğruyu, hakikati anlatır. İnsanları buna davet eder. Bu yüzden öğretmenlik mesleği çok önemli ve değerlidir.” diye konuştu.

BİLGİ VE DOĞRU PAYLAŞILMALIDIR

Bilginin ve doğrunun paylaşılması gerektiğini kaydederek konuşmasına devam eden Asiltürk, şunları kaydetti: “Bilgiyi ve doğruyu topluma insanlara ulaştırmalıyız. Bunun dışında o bilgiyi ve doğruyu kendimize saklamak bize de içinde bulunduğumuz topluma da ve hatta dünyaya da fayda sağlamaz.”

EĞİTİ​M, İNSANLIK TARİHİNİN EN ÖNEMLİ UNSURUDUR

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ise yaptığı konuşmasında eğitimin insanlık tarihinin en önemli unsuru olduğunun altını çizerek, bu denli önemli bir unsurun parçası olan öğretmenlerin hak ettiği değeri görmesinin gerekli olduğunu söyledi.

TAKLİTÇİ E​ĞİTİMDEN VAZGEÇİLMELİDİR

Taklitçi eğitim sisteminin bizi gerilettiğini belirten AGD Genel Başkan Yardımcısı Abdulvahap Mete ise bu eğitim sisteminden vazgeçilmesi ve kendi topraklarımıza, anlayışımıza uygun bir sistemin uygulanması gerektiğini kaydetti.

Google Plus'da Paylaş

Haber Görselleri

Yorumlar