EĞİTİMDE İHLASLA ÇALIŞALIM

EĞİTİMDE İHLASLA ÇALIŞALIM

ÖĞ-DER ŞUBAT AYI TOPLANTISINI YAPTI

ÖĞ-DER GENEL BAŞKANI SÜRÜCÜ:

EĞİTİMDE İHLASLA ÇALIŞALIM

Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamdi Sürücü, aylık şube başkanları toplantısında yaptığı konuşmada yöneticilerin çalışmalarını ihlasla sürdürmelerini istedi. Sürücü: “Cenabı Allah’ın bizim attığımız bir adımın yanında bize on adım yaklaşmasını istiyorsak çalışmalarımızı ihlasla yapmalıyız. Teşkilat için daha çok çaba sarf etmeli, üretici olmalıyız.” dedi.

Şuurlu Öğretmenler Derneği, ÖĞ-DER aylık olağan şube başkanları toplantısını online olarak yapıldı. Toplantıya ÖĞ-DER Genel Merkez yöneticileriyle birlikte Bölge Başkanları ve Şube Başkanları katıldı. Toplantıda geçen ayın değerlendirmesi, gelecek ayın çalışmaları hakkında bilgiler verildi. ÖĞ-DER Teşkilat Başkanı Numan Gökmen, kongre süresi gelen şubelerin Mart ayı içerisinde kongrelerini yapmak için hazırlıklarını yapmalarını istedi. Toplantı sonunda şube başkanları görüş ve önerilerini söylediler.

Toplantının açış konuşmasını yapan ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak bedelini Allah’tan bekleyerek eğitim öğretim alanında hayırlı çalışmalar yaptıklarını söyledi.  Sürücü konuşmasına şöyle devam etti: “Teşkilat olarak hedeflediğimiz güce ulaşmalıyız. Bunun için maddî ve manevî üzerimize düşen çalışmaları yapmalıyız. Milli Görüşçü bir dernek olarak hakkın hâkimiyeti için çalışırken mevcut gücümüzü toparlayıp, insanımıza varlığımızı hissettirmeliyiz. Bizim dışımızdaki insanlarla ortak yönlerimiz ayrılıklarımızdan fazla. İnsanlarla iletişim kurarken ortak yönlerimizi öne alıp, ayrılıkları bir yana bırakmalıyız. Üye çalışmalarımızı artırmalıyız. Hiçbir mazeret başarının yerini tutmaz.”

Teşkilat çalışmalarında gevşeme yapmadan çalışmanın önemini anlatan Sürücü bu konuda da şunları söyledi: “Çalışmalarınızda olumsuz cümle kurmayın. Rahmetli Erbakan Hocamızdan öğrendiğimiz gibi, Olmuyor yok, olacak inşallah, gelmiyor yok, gelecek inşallah şeklinde cümleler kuralım. Önümüze çıkan hiçbir zorluk bizi yılgınlığa düşürmeden çalışmalarımız devam etmeliyiz.” diye sözlerini tamamladı.

Google Plus'da Paylaş

Yorumlar