‘SABIR ve ACI’ KONULU KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI BAŞLADI

‘SABIR ve ACI’ KONULU KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI BAŞLADI

ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) Genel Merkezi Tanıtma Komisyonu Başkanlığı bu sene Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle gerçekleştirdiği 12.Kısa film senaryo yarışmasının temasını ‘Sabır ve Acı’ olarak belirlediklerini duyurdu.

Dernek Genel başkanı Numan GÖKMEN 12.ÖĞDER Kısa Film Senaryo Yarışmasıyla sinema dünyasına ‘Sabır ve acı’ temalı senaryolar kazandırmayı ve senaryo yazarlarını desteklemeyi hedeflediklerini belirtti.  GÖKMEN ‘Hayatın içinde sevinç kadar acılarda oluyor deprem gibi örneğin. Burada bize düşen sabredip karşılaştığımız sorunlara karşı çözüm bulmak için mücadele etmemiz gerekiyor. Bu mücadelede sanat en büyük yardımcılarımızdan birisidir. 'dedi. Bağımlılıktan aileye, göç ve hicretten engelli olmaya kadar farklı alanlarda yaptıkları yarışmalarda ödül alan kısa film senaryolarını hem kitaplaştırdıklarını hem de filme çektiklerini belirten GÖKMEN bu yarışmada da ödül alacak senaryoların kitaplaştırılıp filme çekileceğini de belirtti.

Yarışmada 'Sabır ve Acı' temasına değinen ya da işleyen kısa film senaryoları drama tarzında yazılabilecek. Para ödüllü yarışmanın jürisi ise Ali Burak CESUR (Sinema Yazarı), Abdurrahman ERBAŞ (Öğretmen), Nizamettin KARS (Senarist-Yönetmen) ve İbrahim DEMİRKAN (Yönetmen-Senarist)’dan oluşuyor.

Mobbingden depremlere ekonomik krizden ailevi sorunlara okul hayatındaki zorluklardan hastalıklara her türlü konuların işlenebileceği senaryoların son gönderilme tarihi 10 Kasım 2023 olarak belirtildi. Yarışmayla ilgili geniş bilgiye ogder.org/kisafilm.aspx adresinden ulaşılabilir.

Google Plus'da Paylaş

Yorumlar