NÖBET DEĞİŞİKLİĞİ

NÖBET DEĞİŞİKLİĞİ

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Yönetim Kurulu yeni genel başkanını belirledi.

ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü hizmet bayrağını Numan Gökmen’e devretti. Geride bıraktığımız 2022-2023 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla bir açıklama yapan ÖĞ-DER’in yeni Genel Başkanı Numan Gökmen, Hamdi Sürücü’ye teşekkür etti. ÖĞ-DER’de yeni dönemin hayırlı olmasını temenni ederek güzel çalışmaların yapılması teşkilatlı çalışmayla mümkün olacağını söyledi. ÖĞ-DER’in bugüne kadar eğitim ve eğitimciler üzerine yapmış olduğu çalışmaların Allah'ın izniyle artarak devam edeceğini ifade etti. Gökmen, okulların tatile girmesinin akabinde tüm eğitim çalışanlarına ve öğrencilere hayırlı tatiller diledi. Yorucu bir maratonun ardından 20 milyon öğrenciyle birlikte 1 milyonu aşkın eğitimcinin yaz tatiline girdiğini belirten Gökmen, ailelere şu tavsiyelerde bulundu:

“Aileler, öğrencilerin zayıflarından telaşa kapılıp onları cezalandırmak yerine; içinde bulunulan durumun nedenini anlamaya çalışmalı, evlatlarıyla konuşma yoluna gitmelidir. Çocukların gezmeye, oynamaya, eğlenmeye elbette ihtiyacı vardır. Ancak unutulmamalıdır ki, ’tatil’ demek hiçbir şey yapmamak, zamanı boşa geçirmek değildir, olamaz da. Bunun için de evlatlarımız bu yaz tatilinde düzenli olarak kitap okumalı ve manevi eğitim almaları için Kur’an eğitimlerine gönderilmelidir. Bu konuda aileler olarak üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmaya çalışmalı ve çocuklarımızın okuyacağı kitaplar titizlikle seçmeliyiz ki, bilhassa bu kitaplar, onları milli ve manevi yönden geliştirecek nitelikte kitaplar olsun. Ayrıca, çocuklarımıza mutlaka sorumluluk verilmelidir.” dedi.

Konuşmasının sonunda hafta sonu yapılacak YKS sınavlarına girecek gençlere başarılar dileyen Numan Gökmen, yeni dönemin eğitimin sorunlarının çözüldüğü ahlak ve maneviyatın hâkim olduğu bir dönem olması temennisinde bulundu.

Google Plus'da Paylaş

Yorumlar